Witam wszystkich, niniejszy blog postanowiłem poświecić na przedstawienie uniwersum Warhammer ale jeżeli sądzicie że chodzi mi o grę komputerową Warhammer Online bądź inną to grubo się mylicie.
Otóż tutaj będę opisywał figurkową grę bitewną Warhammer Fantasy Battle i Warhammer 40.000, jak widać nie jest to gra komputerowa.
Co do samego Warhammer'a to jak wspomniałem dzieli się on na dwa uniwersa Warhammer FB i mroczny świat przyszłości Warhammer 40.000. Generalnie cała gra została wiele lat temu wymyślona i wprowadzona do obrotu przez brytyjską firmę Games Workshop.
Warhammer FB to świat fantasy trochę podobny do naszego średniowiecza gdzie rządzi magia, miecz i brutalna siła. Jest zamieszkany przez wiele ras takich jak np. elfy, krasnoludy, orki, gobliny, olbrzymy, ludzie i wiele inny magicznych ras. Każda z nich posiada oczywiście armię, którą można grać i każda ma pewne wady i zalety lub inaczej mówiąc mocne i słabe strony na polu walki.
Co Warhammera 40K to jest alternatywny świat przyszłości, w którym imperium ludzi walczy o dominację nad wszechświatem z obcymi rasami, siłami chaosu bądź przybyłymi z obcej galaktyki Tyranidami podobnymi trochę do Zergów ze Starcrafta.
Żeby się nie rozpędzać na początek, dodam tylko, że sama gra polega na ścieraniu się wielkich armii - składających się często z kilkudziesięciu figurek - piechoty, bohaterów, wielkich potworów, pojazdów na specjalnie przygotowanym przez graczy terenie. Sama gra oferuje naprawdę fajne wrażenia batalistyczne.
Figurki do gier bitewnych można dostać w wielu sklepach z Warhammerem wystarczy poszukać w googlach.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz